Profesionalių žirklių pirkimas

KĄ REIKIA ŽINOTI PRIEŠ PERKANT PROFESIONALIAS ŽIRKLES

Dauguma žirklių ir kirpimo įmonių šiandien teigia, kad jų žirklės yra „rankų darbo“ arba pagamintos iš „aukštos kokybės japoniško plieno“, „japoniško kobalto plieno“, „daug anglies plieno“, „molibdeno plieno“, japoniško kobalto lydinio, ir daug kitų apgaulingų pavadinimų. Realybė yra tokia, kad daugelis žirklių, kaip teigiama, yra pagamintos iš japoniško plieno arba „pagaminta Japonijoje“, tiesiog nėra tiesa. Vietoj to, dauguma žirklių gamintojų savo žirkles gamina Kinijoje ir parduoda neįtikėtinai didelėmis kainomis. Jas vadina japoniškomis ar „japoniška kokybe“. Žinoma, visos naujos žirklės kerpa plaukus, bet bendras našumas, ilgaamžiškumas ir gebėjimas išlikti aštriomis yra nepalyginami su tikromis rankų darbo japoniškomis žirklėmis. Kai kurios bendrovės netgi naudos netikrus plieno pavadinimus kaip taktiką, siekdamos nuslėpti, kad plienas iš tikrųjų nėra iš Japonijos ir tai nėra tikras japoniškas plienas. Autentiški japoniški plienai turi konkrečius pavadinimus pvz., VG1, VG10 ir SG-2 iš Takefu specialiojo plieno gamyklos Fukui mieste, Japonijoje. „Takefu“ priklauso šie privačių prekių ženklų plienai ir jokiai kitai įmonei neleidžiama naudoti pavadinimo (V1-V10), (VG1-VG10) arba (SG-2).
Tas pats pasakytina ir apie „Hitachi Steel“, jie turi 3 privačias etiketes, kurių ATS314 yra populiarus žirklėms gaminti. Jokia kita įmonė negali reikalauti ar naudoti pavadinimo Hitachi ATS314, nebent tai iš tikrųjų yra tas plienas, todėl apgaulingos taktikos, tokios kaip „Hitachi“ arba „ATS314“ arba „Japoniškas ATS“, išspausdintos kaip apgaulingas teiginys, suklaidinantis jus.
Kitas įprastas japoniškas plienas yra 440 serija, kurios 440A yra žemiausios kokybės, 440B yra aukštesnės kokybės, o 440C yra geriausia serijos kokybė. Skirtingai nuo Takefu ir Hitachi, 440 serija yra „oficialus plienas“, kurį gali pagaminti bet kas. Tai tarsi pyrago receptas; jei laikotės ingredientų sąrašo, galite jį vadinti tokio tipo pyragu arba šiuo atveju (440A,B,C plieno). Taigi labai svarbu žinoti, kur gaminamas tokio tipo plienas. Jei jis pagamintas Japonijoje, jis atitinka Japonijos pramonės standartus ir yra prižiūrimas, kad recepte būtų naudojami tik aukščiausios kokybės ingredientai. Tačiau buvo žinoma, kad kitos šalys laikosi recepto, norėdamos pavadinti plieną 440, tačiau proceso metu gali naudoti prastesnės kokybės ingredientus, todėl plienas yra prastesnės kokybės.

JAPONIŠKAS PLIENAS
  • HITACHI ATS31
  • VG-10 ARBA (V10)
  • VG-1 ARBA (V1)
  • JAPONIŠKAS 440C
  • JAPANESE 440A

Plieno kokybė lemia, kiek žirklės kainuos, ir kiek laiko išliks aštrios. Aukštesnės kokybės plienas gali kainuoti brangiau, tačiau jis veikia geriau ir jam reikia daug mažiau galandimo ir priežiūros per visą žirklių naudojimo laiką, todėl ilgainiui sutaupysite daugiau pinigų.

PLIENO SPECIFIKACIJOS

Japoniškas plienas yra įvairių rūšių ir, deja, daugelis žirklių pardavėjų savo aprašymuose nurodo „japoniškas plienas arba nerūdijantis plienas“, nenurodydami, kuri plieno rūšis yra naudojama. Čia yra gerai žinomų plienų, naudojamų aukščiausios klasės žirklėms gaminti santrauka, kad būtumėte geriau informuoti prieš pirkdami iš bet kurio pardavėjo:

ATS314: Šį labai aukštos kokybės nerūdijantį plieną gamina Hitachi Ltd Japonijoje. Pliene yra 15% chromo, 4% molibdeno. Jis pasižymi puikia apdirbimo kokybe, atsparumas rūdims, atsparumas pažeidimams, o ašmenų tvirtumas yra daug kartų didesnis nei prastesnio plieno. Šis plienas yra skirtas aukščiausios klasės žirklėms. ATS314 kietumas po terminio apdorojimo yra iki HRC60 ~ 61.

VG-10: Kitas labai aukštos kokybės plienas. Šį plieną gamina Japonijoje, Takefu Special Steel Co. Ltd. VG-10 turi daug anglies. Taip pat yra molibdeno, chromo, vanadžio ir kobalto. Dėl to plienas yra labai tvirtas, aštrus, patvarus ir atsparus korozijai. Geriausi virėjai teikia pirmenybę virtuviniams peiliams, pagamintiems iš VG-10 plieno. VG-10 žirklių kietumo laipsnis yra iki HRC61, po terminio apdorojimo ir grūdinimo ledu.

JPS (Japonijos pramonės standartai): trys populiariausi plienai, naudojami pagal JPS, yra 410, 420, 430 ir 440. Šie plienai yra dažniausiai naudojami plaukų žirklėms, ypač 440 serijai. Tačiau iš visų 400 serijos plienų 440 kategorija tikrai išsiskiria kietumu, atsparumu dilimui ir stiprumu. 440 kategorija yra keturių klasių: 440A, 440B, 440C ir 440F.

Japoniškas 440C: Šis plienas laikomas aukščiausios klasės plienu, gaminant puikios kokybės žirkles. Iš keturių 440 klasių 440C yra aukščiausios klasės plienas dėl didelio anglies kiekio 0,95–1,20 %. Jis yra labai atsparus korozijai; jis yra kietas, patvarus ir išlaiko aštrumą. 440A ir 440B yra beveik identiški, tačiau turi mažesnę anglies sudėtį nei 440C. Jie taip pat turi mažesnį pasiekiamą kietumą, bet šiek tiek didesnį atsparumą korozijai.
Rokvelo kietumo įvertinimas 440C po terminio apdorojimo yra 58–60 HRC.

SPALVA DENGTOS ŽIRKLĖS

Titanas dažniausiai naudojamas unikaliomis spalvomis padengti žirklių plieno paviršių, nesvarbu, ar jis blizgus, matinis ar vientisas. Ši danga neturi teigiamo ar neigiamo poveikio žirkių aštrumui arba bendram žirklių veikimui, nes danga baigiasi ties žirklių kirpimo kraštu. Tai daugiausia daroma estetiniais tikslais, kad žirklės būtų patrauklios stilistų mėgstamai spalvai arba kad žirklės būtų patrauklesnės. Reikia pažymėti, kad titano spalvos dangos nėra amžinos. Ilgą laiką veikiant stiprioms cheminėms medžiagoms, pvz., plaukų balikliui, dezinfekavimo priemonėms, valikliams, arba be reguliarios priežiūros, tai gali ir tikrai sutrumpės jo tarnavimo laikas ir gali sukelti skilinėjimą.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.