Peilių priežiūra

KAIP PRIŽIŪRĖTI PEILIUS?

Norint išlaikyti pjovimo peilio aštrumą, kiekvienam peiliui reikia tinkamos priežiūros ir dėmesio.

Nors nerūdijančio plieno peiliai turi labai gerą atsparumą korozijai, svarbu atsiminti, kad jie nėra visiškai „atsparūs dėmėms“ arba „atsparūs rūdims“. Jei ilgą laiką paliksite juos sąlytyje su vandeniu, jie pakeis spalvą, taip pat gali rūdyti, ypač jei liečiasi su sūriais ingredientais ar sūriais skysčiais.

Peilį nuplaukite tik rankomis (niekada neplaukite indaplovėje) ir su trupučiu švelnaus ploviklio. Venkite stiprių ploviklių ir aštrių kempinių, kad nepažeistumėte paviršiaus.

Nuplovę peilį nusausinkite minkštu skudurėliu ir laikykite gerai vėdinamoje vietoje (pvz., peilio magnete arba peilio stove), kad peilis visiškai išdžiūtų. Jei peilį ilgą laiką laikote drėgnoje, sandarioje vietoje, pavyzdžiui, peilio gaubte, gali susidaryti rūdžių.

Aukštos kokybės peilių niekada negalima plauti indaplovėje. Aukšta plovimo programos temperatūra gali visam laikui pakeisti plieno kietumą, todėl sumažėja pjovimo efektyvumas. Be to, indų plovimo druskos gali pažeisti plieną ir bus pažeistos peilio rankenos. Taip pat rekomenduojame medines rankenas po naudojimo sausai nušluostyti, nes taip sumažinsite įtrūkimų riziką, kuri dažnai atsiranda, kai mediena turi greitai išleisti daug drėgmės, kad pasiektų pusiausvyrą su daug sausesne aplinka. 

Kaip pjovimo padėklas geriausiai tinka medinė arba plastikinė lenta . Tokios medžiagos kaip stiklas, keramika ar akmuo neturėtų būti naudojamos kaip pjovimo pagrindas, nes greičiau susidėvės pjovimo briauna.

Dėl Yaxell peilių kietumo jie išlaiko savo aštrumą daug ilgiau nei įprasti virtuviniai peiliai. Dėl didelio plieno kietumo jie taip pat jautrus ekstremalioms jėgoms. Venkite pjaustyti šaldytų maisto produktų ar kaulų ir niekada nenaudokite peilio kaip įrankio: atsuktuvo, kirtiklio ir panašiai, nes tai gali sugadinti peilį.

Ši pagrindinė kasdienė priežiūra yra svarbi visiems virtuviniams peiliams ir tinkamai prižiūrimi, jie turėtų tarnauti visą gyvenimą.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.