Apie plienus

Japoniškų peilių didelio pjovimo našumo ir kokybės paslaptis, yra labai susijusi su plona geležte ir kietu plienu. Norėtume pristatyti populiarias ir pagrindines geležtės plieno medžiagas su išsamia ir vertinga informacija. Pradedantiesiems tai gali būti šiek tiek sudėtinga informacija, tačiau manome, kad ji padės jums rasti tinkamus peilius pagal jūsų poreikius.

Vien tik aukštos kokybės plienas negarantuoja aukštos kokybės peilio ašmenų, nes plieno mikrostruktūrą gali labai paveikti jo gamybos metu naudojami kalimo būdai, kalimo temperatūra ir terminio apdorojimo metodai. Kiekvienas iš įvairių stalo įrankių plienų taip pat turi skirtingas charakteristikas, todėl jie gali netikti tam tikrai ašmenų geometrijai ar pjovimo užduočiai. Viena japoniškų peilių aštrumo ir pjovimo našumo paslaptis slypi tradiciniuose kalimo ir terminio apdorojimo metoduose, kuriuos naudoja ašmenų kalviai. Daugelis šių metodų buvo naudojami kelis šimtus metų ir iš pradžių buvo sukurti japonų kardų kalvių. Panašiai jų gaminamų peilių geometrija paprastai yra pagrįsta tradicinėmis formomis, kurios išlaikė laiko išbandymą, kai kuriais atvejais kelis šimtus metų. Mūsų parduodamus peilius gamina patyrę kalviai ir amatininkai, kurie supranta, kaip išgauti geriausias plieno, su kuriuo dirba, savybes, taip pat kokia kalimo technika, terminio apdorojimo procedūros ir ašmenų geometrija tinka kiekvienam iš skirtingų peilių tipų gaminti. Kalimo, šlifavimo ir terminio apdorojimo procesų metu jie skiria ypatingą dėmesį, nes žino, kad netinkama technika arba netinkamų metodų naudojimas gali negrįžtamai pažeisti geležtės plieną arba neigiamai paveikti briaunų aštrumą, ašmenų kietumą ir lengvą galandimą.

Kaip matote iš mūsų puikių japoniškų peilių pasirinkimo, virtuviniams peiliams gaminti naudojamas įvairių rūšių plienas. Norėtume aptarti skirtingas kiekvieno plieno, dažniausiai naudojamo japoniškiems virtuviniams peiliams, charakteristikas. Žemiau mes suskirstėme šiuos plienus į tris pagrindines grupes:

  • Anglies plienas (geležies ir anglies lydinys, kuriame pagrindinė tarpinio legiravimo sudedamoji dalis yra anglis)
  • Nerūdijantis plienas (plienas, kuriame chromo kiekis sudaro ne mažiau kaip 10,5 % masės)
  • Metalurgijos miltelių pavidalo plienas / greitaeigis įrankių plienas (plienas, pagamintas iš metalo miltelių)

Tikimės, kad perskaitę toliau pateiktą informaciją padėsime atpažinti plieną, atitinkantį jūsų konkrečius reikalavimus. Tačiau pirmiausia pažvelkime į įvairius elementus, kurie pridedami prie plieno lydinių, ir kaip jie yra naudojami lydinio charakteristikoms pakeisti.

Elementai, kurie pridedami į plieno lydinius, ir jų tipinis poveikis kaip prieskoniai keičia maisto skonį, taip ir plieno lydinio savybės gali būti pakeistos pridedant įvairių cheminių elementų ir junginių. Kruopščiai naudojant šią techniką galima gaminti plieno lydinius, kurie yra pritaikyti konkrečiam pritaikymui, tačiau reikia būti atsargiems, nes, priklausomai nuo į lydinį pridedamo elemento tūrio ar masės, gali atsirasti neigiamų ir teigiamų padarinių. Be to, elemento sukeliamas poveikis gali labai skirtis priklausomai nuo to, kurie kiti elementai taip pat yra įtraukti į plieno lydinį, taip pat nuo lydinio procento, kurį sudaro šie elementai.

Metalurgijos tema yra labai sudėtingas mokslas, todėl prašome čia pateiktą informaciją laikyti tik rekomendacinio pobūdžio.

  • Anglis (C) Padidina briaunų stiprumą, atsparumą tempimui ir pasiekiamą kietumą
  • Chromas (Cr) Padidina kietumą, atsparumą tempimui ir tvirtumą. Pagerina atsparumą korozijai. Taip pat gali pagerinti sudėtingų plieno lydinių atsparumą dilimui.
  • Kobaltas (Co) Padidina stiprumą ir kietumą. Leidžia gesinti aukštesnėje temperatūroje. Sustiprina atskirą kitų elementų poveikį sudėtingesniuose plienuose.
  • Molibdenas (Mo) Padidina stiprumą ir kietumą. Pagerina apdirbamumą ir atsparumą korozijai. 
  • Volframas / Volframas (W) Prideda stiprumo ir tvirtumo. Pagerina kietėjimą.
  • Vanadis (Va) Padidina stiprumą, atsparumą dilimui ir tvirtumą. Riboja grūdelių dydį.

Nerūdijančio plieno peiliai yra populiarūs dėl atsparumo rūdims ir lengvos priežiūros. Mūsų nerūdijančio plieno peiliai yra pagaminti iš Japonijos pažangių technologijų aukštos kokybės nerūdijančio plieno, kuriame yra daug anglies ir kitų aukštos kokybės lydinių, todėl galite mėgautis atsparumu rūdims ir ilgesniu aštrumo išlaikymu.

Nerūdijantis plienas paprastai apibrėžiamas kaip bet koks plieno lydinys, kuriame chromo kiekis sudaro ne mažiau kaip 10,5 % masės. Tačiau dėl to, kad buvo sukurtas miltelinis metalurginis plienas, kuriame yra daug anglies (kuris gali sudaryti chromo karbidus ir taip sumažinti plieno atsparumą korozijai), vienas plieno gamintojas pasiūlė naują apibrėžimą, pagal kurį plienas laikomas tik „nerūdijantis“, jei chromo kiekis yra dvylika kartų didesnis už anglies kiekį.

Vienas iš pagrindinių nerūdijančio plieno pranašumų yra didelis atsparumas korozijai, todėl juos lengva prižiūrėti, palyginti su anglinio plieno peiliais, kurie, jei nėra tinkamai prižiūrimi, gana lengvai rūdija. Nerūdijančio plieno peiliai ypač naudingi mūsų klientams, kurie dažnai dirba su drėgnu, šlapiu, sūriu maistu ar rūgščiu maistu, pavyzdžiui, vaisiais.

Pjovimo įrankiai, pagaminti iš ankstyvojo nerūdijančio plieno, garsėjo kaip gana sunkiai užgalandami ir taip pat nelabai aštrūs. Tačiau nuo antrosios XX amžiaus pusės taip nebeliko. Dėl ilgų tyrimų ir plėtros šiandien parduodami nerūdijantys plienai pasižymi puikiu atsparumu korozijai, briaunų aštrumu, aštrumo išlaikymu ir lengvu galandimu. Kartais galite išgirsti ar pamatyti, kad kai kurie šiuolaikiniai nerūdijantys plienai vadinami „daug anglies dioksido į aplinką išskiriančiu nerūdijančiu plienu“, nes juose yra gana daug anglies, be to, juos galima palyginti su „įprastu“ daug anglies junginių turinčiu plienu pagal briaunų aštrumą ir aštrumo išlaikymą, ir lengvai galandamas. Visi nerūdijančio plieno peiliai, kuriuos siūlome jums, yra pagaminti iš „didelio anglies kiekio nerūdijančio plieno” ir tapo labai populiarūs tarp daugelio mūsų klientų, kurie nori peilių, kuriuos būtų ne tik lengva prižiūrėti, bet ir kurių pjovimas būtų labai geras.

Svarbi pastaba apie nerūdijančio plieno peilių priežiūrą. Nors nerūdijančio plieno peiliai turi labai gerą atsparumą korozijai, svarbu atsiminti, kad jie nėra visiškai „atsparūs dėmėms“ arba „atsparūs rūdims“. Jei ilgą laiką paliksite juos sąlytyje su vandeniu, jie pakeis spalvą, taip pat gali rūdyti, ypač jei liečiasi su sūriais ingredientais ar sūriais skysčiais. Kad jūsų peilis būtų geros būklės, rekomenduojame nuvalyti jį švaria šluoste po to, kai rankomis nuplaunate indų plovikliu.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.