Populiarios plieno rūšys (naudojamos virtuvės peiliams gaminti)

ACUTO440

C 0,80-0,95 % | Kr 17,00-18,00 % | Mo 1,00-1,50 % | V 0,05–0,25 %

Jį 2000 m. sukūrė „Aichi Steel Corp“, kad atitiktų augančius aukštos kokybės nerūdijančio stalo įrankių plieno, kuris tenkina ir ilgesnį aštrių kraštų laikymą, ir puikų atsparumą korozijai, reikalavimus. Jame yra didesnis chromo kiekis nei 440C, kad būtų geriau atsparus korozijai, o anglies kiekis nustatytas tarp 440A ir 440C, tačiau pridėjus molibdeno ir vanadžio, jis pasižymi geresnėmis pjovimo savybėmis nei 440C.

 

AUS-8 | Molibdeno vandžio nerūdijantis plienas

C 0,70-0,75 % | Cr 13,00-14,50 % | Mo 0,10-0,30 % | V 0,10–0,26 %

AUS-8 yra konkurencingos kainos molibdeno nerūdijantis plienas, kuris yra labai populiarus tarp didelės apimties peilių gamintojų. Mažiau patyrusiems peilių naudotojams visada rekomenduojame pirkti molibdeninio plieno virtuvinius peilius, nes jie yra prieinamos kainos, lengva pagaląsti ir puikiai atsparūs korozijai. AUS-8 taip pat yra vanadžio, kuris dar labiau pagerina plieno stiprumą, kietumą ir aštrumo išlaikymą.

 

Gingami No.3“ nerūdijantis plienas

C 0,95-1,10 % | Cr 13,0–14,5 %

Gingami No.3“ („Hitachi Metals Ltd.“) yra labai smulkiagrūdis nerūdijantis plienas, kurio briaunos aštrumas ir kraštų išlaikymas panašus į kai kuriuos daug anglies dioksido turinčius plienus. Jis netgi buvo naudojamas kuriant korozijai atsparias japoniškų tradicinių vieno kūginių peilių versijas. Jis yra labai populiarus tiek profesionalų, tiek namų virėjų ir paprastai manoma, kad jį šiek tiek lengviau pagaląsti nei VG-10.

 

Hipermolibdeno vanadžio nerūdijantis plienas

C 0,95-1,10 % | Cr 13,00-14,50 % | Mo 0,20-0,30 % | V 0,10–0,30 %

Hyper Molibdenum Vanadium savo VG serijos nerūdijančio plieno peiliams. Tai atitinka AUS-10 aukštesnės anglies AUS-8 molibdeno / vanadžio plieno versiją, kuri yra labai populiari dėl puikios briaunos išlaikymo ir atsparumo korozijai. Didesnė anglies sudėtis padidina kietumą ir ilgiau išlaiko kraštą.

 

VG-1 Nerūdijantis plienas

C 0,95-1,05% | CR 13,0-15,0% | Mo 0,2-0,4%

VG-1 (Takefu Specialusis Steel Co, Ltd) yra aukštos japonų kokybės anglinis nerūdijantis plienas, kuris yra populiarus dėl priimtinos kainos stalo įrankiams. Jis turi gerą atsparumą korozijai, ir yra pajėgus pasiekti gana aukštą kietumą pagal Rockwell skalę.

 

VG-10 Nerūdijantis plienas

C 0,95-1,05 % | Cr 14,5-15,5 % | Mo 0,9-1,2 % | V 0,1-0,3 % | Co 1,30–1,50 %

VG-10 (Takefu Special Steel Co., Ltd.) yra vienas populiariausių ir labiausiai vertinamų Japonijos nerūdijančio plieno gaminių stalo įrankiams gaminti. Jis pasižymi dideliu atsparumu korozijai ir gali užtikrinti labai gerą pjaunamosios briaunos tvirtumą ir aštrumo išlaikymą. VG-10 priklauso plienų grupei, vadinamai „Cobalt Steels”, tačiau jame taip pat yra vanadžio, kuris pagerina jo stiprumą, kietumą ir aštrumo išlaikymą.

 

ZA-18 Nerūdijantis plienas

C 0,95–1,20 % | Cr 17,0-18,0 % | Mo 1,00-1,50 % | V 0,10-0,25 % | Co 1,80 %

ZA-18 specialiai sukūrė Osaka Clad Co., Ltd kartu su Aichi Steel Corp, kad galėtų konkuruoti su VG10 plienu. Jo cheminė sudėtis panaši į VG10, tačiau jame yra daugiau anglies (1,20 ir 1,05), chromo (18,0 ir 15,5), molibdeno (1,5 ir 1,20) ir kobalto (1,80 ir 1,50), kad būtų padidintas kietumas, ilgaamžiškumas ir atsparumas korozijai. Tai San Mai dengta konstrukcija su išoriniu AUS-2 plienu, kuris ypač tvirtas lenkimui ir lūžimui.

 

DAMASKO Nerūdijantis plienas

Naujausia Japonijos dengimo technologija leido kalti ir sluoksniuoti beveik visas skirtingas medžiagas. Rezultatai – gražūs įvairūs Damasko raštai. Jis skirtas ne tik vizualiniam grožiui, bet ir stiprumui lenkiant ir laužant, ir, žinoma, su aukštos kokybės pažangia šerdimi VG-10 ir Gingami No.3 ir kitais plienais.

 

ŠVEDIJOS nerūdijantis plienas

Šimtus metų švediškas plienas turi puikią reputaciją dėl nuolatinės aukštos kokybės ir grynumo. Šiuolaikiniai švediški nerūdijantys plienai išlaiko šiuos aukštus standartus ir yra atsparūs korozijai. Juos mėgsta japonų kalviai dėl nuspėjamos prigimties ir smulkios mikrostruktūros po terminio apdorojimo, o tai užtikrina puikų briaunų kietumą.

 

ANGLINIS rūdijantis plienas

Anglinis plienas paprastai apibrėžiamas kaip geležies ir anglies lydinys, kuriame pagrindinė tarpinio legiravimo sudedamoji dalis yra anglis (svyruoja tarp 0,12–2,0 %). Kai kuriuose apibrėžimuose taip pat teigiama, kad jų bendroje masėje turi būti ne daugiau kaip 1,65 % mangano ir ne daugiau kaip 0,60 % vario. Skirtingai nuo nerūdijančio plieno, anglies plieno sudėtyje yra mažai elementų, kurie mažina koroziją, arba jo nėra, o tai reiškia, kad jis gali gana lengvai pakeisti spalvą ir rūdyti. Todėl jis reikalauja daugiau priežiūros ir priežiūros nei nerūdijantis plienas.

Rekomenduojame ilgą laiką nepalikti anglinio plieno peilių šlapiose sąlygose arba liestis su vandeniu, nes tai gali pakeisti spalvą ir galiausiai sukelti rūdijimą. Jei dažnai dirbate su šlapiu maistu, šalia laikykite minkštą sugeriantį audinį arba rankšluostį, kad dirbdami galėtumėte dažnai nusausinti peilį. Taip pat rekomenduojame anglies plieno peilius, kurie liečiasi su sūriu maistu ar skysčiais, kuo greičiau išvalyti, kad būtų išvengta korozijos. Normalu, kad ant peilių, kurie naudojami su rūgštiniu maistu arba maistu, kuriame yra daug baltymų, susidaro oksiduota „patina“. Kai kuriems žmonėms patinka šis spalvos pasikeitimas ir jis neturi įtakos pjovimo našumui, tačiau jį galima lengvai pašalinti šluoste ir šiek tiek abrazyviniais valymo milteliais. Šis valymo būdas sumažins galimybę sugadinti peilio išvaizdą. Norint pašalinti rimtesnę koroziją ir rūdis, siūlome naudoti „rūdžių trintuko“ tipo abrazyvinius guminius blokelius, pirmiausia pradedant nuo švelniausios abrazyvinės versijos, kad būtų kuo mažiau pažeista peilio išvaizda.

Taip pat ypač svarbu išdžiovinti anglinio plieno peilių ašmenis ir rankeną po plovimo rankomis, nes likęs vanduo gali pakeisti spalvą ir galiausiai rūdyti. Prieš dedant peilį, patariame, kad ašmenys būtų padengti labai plonu aliejaus sluoksniu, kurio pH yra santykinai neutralus, arba mineraliniu aliejumi. Užlašinkite nedidelį aliejaus lašelį ant minkštos švarios šluostės, virtuvės popieriaus arba vienkartinės servetėlės. Sutepę ašmenis, įdėkite jį atgal į sulankstytą koroziją stabdančio popieriaus gabalą, su kuriuo jis buvo pristatytas, nes tai padės išvengti korozijos.

Perskaitę apie ypatingą priežiūrą ir priežiūrą, kurios reikalauja anglinio plieno virtuviniai peiliai, galite susimąstyti, kodėl kai kurie žmonės teikia pirmenybę jiems, o ne nerūdijančio plieno peiliams. Kai kurie žmonės ir toliau naudoja anglinio plieno peilius dėl pagarbos kultūrinėms tradicijoms, o kiti mano, kad jie siūlo geresnį briaunos aštrumo ir lengvo galandimo balansą nei nerūdijančio plieno peiliai. Iš tiesų, kadangi daugeliui kulinarijos profesionalų reikia peilio, kuris visą ilgą darbo dieną išlaikytų maksimalų aštrumą ir kurį būtų lengva pagaląsti, jie mieliau renkasi aukštos anglies plieno peilius. Štai kodėl juos labai mėgsta profesionalai, gaminantys patiekalus iš žaliavų, pavyzdžiui, „Sashimi“ (žalia žuvis) ir salotoms, nes ingredientai turi būti švariai supjaustyti, kad išliktų kuo geresnė tekstūra ir skonis (Grubiai nupjauti paviršiai dažnai kenčia nuo per didelio oksidacijos, o tai gali sugadinti maisto skonį). Daugelis peilių entuziastų taip pat renkasi anglinio plieno peilius, nes, skirtingai nei nerūdijančio plieno peiliai, jie gali sukurti patiną, kuri, jų nuomone, suteikia peiliui asmenybės, istorijos ir grožio.

Kaip legendinis japoniškų kardų, pagamintų iš Tamahagane („brangakmenio plieno“) pjovimo charakteristikos, žinomos visame pasaulyje, japoniško anglies plieno virtuviniai peiliai taip pat pasižymi puikiomis pjovimo savybėmis. Tiesą sakant, didelio grynumo Shirogami („Baltasis plienas“) plienas, pagamintas Hitachi Metals Ltd. Yasugi plieno gamyklose, iš pradžių buvo sukurtas taip, kad atitiktų daugelį pageidaujamų Tamahagane („brangakmenių“) savybių . „Hitachi“ naudoja baltąjį plieną Nr. 2 kaip atspirties tašką kurdama daugelį kitų gaminamų plienų, įskaitant baltąjį Nr. 1 plieną „ Aogami“.(„Blue Steel“) plieno asortimentas, taip pat Aogami Super plienas.

Pastaba apie laminuoto anglinio plieno peilius. Klientams, kurie norėtų išbandyti didelio anglies plieno ašmenų privalumus, bet nerimauja dėl korozijos, rekomenduojame išbandyti peilį su laminuotais ašmenimis, kurių ašmenų šerdis iš anglies pluošto plieno ir išoriniai apmušalai iš minkšto nerūdijančio plieno arba gražaus „Nerūdijančio Damasko plieno“, kadangi tik centrinė šių laminuotų peilių šerdis gali pakeisti spalvą arba rūdyti, šiuos peilius daug lengviau prižiūrėti nei įprastus anglinio plieno peilius.

 

MILTELINIS plienas

Tai naujos kartos specialus plienas, skirtas rimtiems vartotojams ir profesionaliems virėjams. Plieniniai milteliniai didelio pjovimo greičio peiliai yra geriausi pjovimo peiliai, atitinkantys profesionalų poreikius dėl ypatingo aštrumo ir ilgesnio aštrumo išlaikymo bei atsparumo korozijai.

Miltelinės metalurgijos plienas (MP plienas) ir miltelinis greitaeigis įrankių plienas yra įdomi plieno grupė, kuri dažnai naudojama pramonėje, kuriai reikalingi įrankiai, galintys pjauti plieną ir atlaikyti didžiules jėgas bei aukštą temperatūrą. MP plienas gaminamas naudojant įvairius patentuotus metodus, tačiau pagrindinis procesas paprastai apima išlydyto plieno purškimą, purškiant jį per labai smulkų antgalį ir į skysto azoto talpą. Taip susidaro mikroskopiniai plieno lašeliai su labai smulkia grūdėtumo struktūra ir puikiomis metalurginėmis savybėmis. Išvalius ir surūšiavus gautą miltelių pavidalo plieną pagal lašelių dydį, jis sukepinamas į luitą karštu izostatiniu presu. Šis procesas apima metalo kaitinimą iki šiek tiek žemiau jo lydymosi temperatūros ir ypač aukšto slėgio taikymą, kad plienas būtų konsoliduotas ir pašalintos tuštumos.

Virtuvinių peilių naudotojams pagrindiniai MP plieno pranašumai paprastai laikomi tokiais:

  • Galimybė gaminti aukštesnės klasės plieną nei tradiciniai plieno gamybos metodai.
  • Galimybė pasiekti didesnį Rockwell C kietumą neprarandant plastiškumo. Taip galima sukurti peilio briauną, atsparią plastinei deformacijai (pvz., briaunų valcavimui) ir nesuskilti.
  • Plienas, kurį lengviau šlifuoti ir galąsti nei panašios sudėties plienas, pagamintas naudojant įprastinius plieno gamybos metodus.
  • Labai nuosekli mikrostruktūra, leidžianti peilių gamintojams patikimiau numatyti įrankio veikimą ir kontroliuoti įrankio gedimą.
  • Chromo legiruotas plienas, kuris paprastai yra atsparesnis korozijai nei jų įprastiniai ekvivalentai.

Todėl peilius, pagamintus iš miltelinio plieno, ypač rekomenduojame rimtiems peilių entuziastams ir kulinarijos profesionalams, kuriems reikia geriausio įmanomo aštrumo išlaikymo ir didelio našumo pjovimo peilių.

Updating…
  • Krepšelyje nėra produktų.